Psychodietetyka

Zadbamy o duszę i ciało

Nauczmy się zdrowego stylu życia

Psychodietetyk to osoba posiadająca wiedzę, która łączy dwie dziedziny, mianowicie wiedzę dotyczącą diety i zdrowego odżywiania oraz wiedzę psychologiczną. Dzięki temu może uświadomić pacjentowi jak ważna jest relacja pomiędzy tym co spożywamy, a stanem naszego zdrowia. Często nie jesteśmy nawet świadomi skąd biorą się złe nawyki żywieniowe.

W obecnych czasach coraz częściej jemy pożywienie, które nie zawsze jest do końca wartościowe, co więcej – czasem może szkodzić. Dotyczy to nie tylko naszych maluchów jedzących pączki pełne cukru podczas szkolnych przerw, ale także dorosłych spożywających fast food z braku czasu.

Objawy wskazujące na potrzebę konsultacji to: otyłość, niedowaga, nieprawidłowe nawyki żywieniowe, zaburzenia odżywiania takie jak bulimia czy anoreksja, brak kontroli nad jedzeniem  

 

Zakres naszej pomocy w ramach psychodietetyki

Specjalista

mgr Joanna Gerwel

Finansowanie

Konsultacje prywatne

Pacjent

Bez ograniczeń

Kontakt

87 568 27 00
500 505 466

Joanna Gerwel – psycholog i psychodietetyk

Na co dzień pracuje w szpitalu psychiatrycznym w Suwałkach oraz w gabinetach w Suwałkach i Ełku. Prowadzi też konsultacje, zajęcia grupowe i szkolenia z zakresu psychodietetyki, z ogromnym zapałem zachęcających innych do wyzwań dotyczących odżywiania.

Ukończyła studia magisterskie na kierunku Psychologia oraz studia podyplomowe na kierunku Psychodietetyka, w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. W pracy wykorzystuje także umiejętności dietocoachingu. Pomaga osobom dorosłym oraz dzieciom, które z różnych pobudek pragną zwiększyć swoją świadomość jedzenia, zmienić swoje nawyki żywieniowe, stać się bardziej świadomymi i zmotywowanymi do zmian osobami lub po prostu chcą się nauczyć czuć się dobrze samymi ze sobą. Praca w zakresie zdrowego stylu życia, to praca holistyczna – nad umysłem i nad ciałem, które są ze sobą nierozerwalnie powiązane. Dlatego w swojej pracy zajmuje się wzbudzeniem motywacji do zmiany na 3 równoległych płaszczyznach – zmiany przekonań, wypracowania oczekiwanych zachowań oraz utrwaleniu nowych nawyków.