Logopedia dziecięca

Zadbajmy o harmonijny rozwój prawidłowej mowy dzieci

Jest ona niezwykle ważna w przyszłym życiu.

Poszerzajmy swoją wiedzę na temat profilaktyki logopedycznej. Nie bójmy się pytać, dociekać, czy konsultować. Korygujmy wady wymowy pod okiem fachowca, bądźmy czujni ponieważ prawidłowy wydźwięk z naszych ust jest niezwykle ważnym aspektem życia – zarówno w czasie niewinnego dzieciństwa, jak również w dorosłym życiu. Zapobiega to negatywnemu wpływowi na kształtowanie poczucia własnej wartości oraz wzmaga odwagę w nawiązywaniu kontaktów międzyludzkich.

Dbamy o prawidłowy rozwój i kształtowanie mowy od najmłodszych lat. Dokładamy wszelkich starań, by zapobiegać ale przede wszystkim korygować najczęściej utrwalone już wady wymowy.

Objawy wskazujące na potrzebę konsultacji to: przetrwałe odruchy (moro, atos), opóźniony rozwój mowy, zakłócenia czynności prymarnych (oddychanie, połykanie), brak gawożenia, czy mowy, wybiórczość pokarmowa, nadwrażliwość aparatu mowy

Zakres naszej pomocy w ramach logopedii

Specjalista

mgr Kamila Oponowicz

Finansowanie

Konsultacje prywatne

Pacjent

0-18 lat

Kontakt

87 568 27 00
500 505 466

Kamila Oponowicz – logopeda

W życiu kieruję się dewizą „Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w swoje marzenia i ciężko na nie pracują”. W taki właśnie sposób chciałbym ukierunkowywać swoich podopiecznych. Pokazać im, że terapia logopedyczna nie musi być przykrym i nudnym obowiązkiem tylko możliwością polepszenia komunikacji z otoczeniem, łatwością nawiązywania kontaktów społecznych i wspierania poczucia własnej wartości.. „bo sztuką jest mówić pięknie”.

Jestem z wykształcenia i zamiłowania nauczycielem pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej, logopedą oraz terapeutą ręki. Interesuje mnie holistyczny rozwój dziecka, które zawsze traktuję jako indywidualność. Staram się dostosowywać czas i formy zajęć logopedycznych do potrzeb małego pacjenta oraz zapewnić mu poczucie komfortu podczas diagnozy czy terapii logopedycznej. Zapraszam serdecznie do korzystania z bogatej oferty Rodzinnego Centrum Medycznego A&J, gdzie również mam zaszczyt pracować.