Nefrologia dziecięca i dorosłych

Zadbajmy o nerki

Wiele z ich chorób diagnozuje się w wieku dziecięcym

Lekarz zajmujący się nefrologią powinien posiadać szeroką wiedzę, gdyż schorzenia wymagające jego interwencji mogą mieć różny charakter. Łączy je fakt, że przeważnie dotyczą zaburzenia pracy nerek lub zapalenia układu moczowego.

Choroby tego rodzaju nie zawsze dają jednak jasne i czytelne objawy dające się odpowiednio szybko czy też bez większych problemów zauważyć. Większość z nich dobrze jest zdiagnozować już w wieku dziecięcym, co daje szansę, by zapobiec objawom w przyszłości.

Objawy wskazujące na potrzebę konsultacji to: obrzęki (okolic oczu, twarzy, nóg), krwiomocz, zmieniona barwa i zapach moczu, pieczenie lub ból w czasie oddawania moczu, ból w okolicy lędźwiowej, zaburzenia w oddawaniu moczu – dziecko oddaje małe ilości moczu, zaczyna moczyć się w nocy lub budzi się, by oddać mocz, niedokrwistość.

W Rodzinnym Centrum Medycznym diagnozujemy i leczymy dzieci z wieloma problemami związanymi z nerkami, takimi jak: moczenie nocne i dzienne, refluks pęcherzowo – moczowodowy, niewydolność nerek, infekcja dróg moczowych, wodonercze, kamica nerkowa

 

 

Zakres naszej pomocy w ramach nefrologii

Lekarz prowadzący

dr hab. n. med. Agata Korzeniecka – Kozerska

Finansowanie

Konsultacje prywatne

Pacjent

Bez ograniczeń

Kontakt

87 568 27 00
500 505 466

dr hab. n. med. Agata Korzeniecka-Kozerska

Nefrolog, nefrolog dziecięcy,pediatra

Pracuje w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym, w Klinice Pediatrii i Nefrologii , zajmuje się diagnostyką i leczeniem zaburzeń oddawania moczu , wykonuje badania urodynamiczne.

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, adiunkt w Klinice Pediatrii i Nefrologii UMB. Ukończyła studia podyplomowe w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym: „ Metodologia Badań Klinicznych”. Laureatka nagród JM Rektora UMB za działalność naukową i dydaktyczną, autorka monografii „Style wychowania i postawy rodzicielskie wobec dzieci z zaburzeniami oddawania moczu”. Od początku swojej pracy zawodowej zajmuje się problematyką zaburzeń mikcji u dzieci. Umiejętności zawodowe zdobywała w krajowych i zagranicznych wiodących ośrodkach naukowych. Od 2018 roku kieruje Pracownią Urodynamiki przy Klinice Pediatrii I Nefrologii UMB. Jest autorem prac naukowych i kierownikiem projektów dotyczących czynników wpływających na funkcje układu moczowego u dzieci.